Miejsce na twoją reklamę!
Durszlak.pl
zBLOGowani.pl
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
Top Blogi Follow my blog with Bloglovin
Lista Blogów Kulinarnych stat4u
Blog > Komentarze do wpisu

Jak nie być śpiącym z zimowe dni? 1/24

Dzisiaj pierwszy grudnia, czyli tylko 23 dni do świąt, 19 dni do przerwy świątecznej( w mojej szkole) i 5 dni do kolejnego weekendu! Uwielbiam takie wyliczanki, mam wtedy wrażenie, że czas płynie szybciej, a każdy kolejny dzień sprawia że jestem bliżej świąt! Związku z tym, że dzisiaj 1 dzień grudnia, postanowiłam napisać pierwszy z 24 postów klimacie świątecznym, które będą codziennie pojawiać się na blogu, nie mam jeszcze dokładnego planu, na każdy dzień, więc gdybyście chcieli, aby o czymś napisała piszcie w komentarzach!


Jak nie być śpiącym w krótkie zimowe dni?

Kochamy zimę, ale każdy w krótsze zimowe dni, staje się senny i bardziej leniwy niż zazwyczaj, co więc możemy zrobić aby nam się "chciało"?

  • W lecie przyzwyczajeni jesteśmy do słońca, w zimie tego nam brakuje, postaraj się więc przebywać w jasnych i oświetlonych pomieszczeniach 
  • Woda termalna, najlepsza jest taka w sprayu , którą można spryskać twarz, genialnie odświeża!
  • W zimie częściej też mam przy sobie słuchawki, zawsze gdy wracam słucham jakieś rytmicznej muzyki.
  • Znajdźmy sobie zajęcie, które tak lubimy, że samo w sobie dodaje nam energii! Może to będzie sport, gotowanie, albo dzierganie?
  • Śpij długo, ale bez przesady! Pamiętaj, że najgorsze co możesz zrobić to spać bo 5 godzin w tygodniu a odsypiać w weekend! Twój organizm musi przyzwyczaić się do określonego rytmu,  więc nie zaburzaj go! Złe jest tzw. dosypianie, czyli budzimy się o 7, ale wstajemy o 8!
  • Pij kawę i herbatę! Zawiera ona kofeinę, która pobudza! 
  • Bardzo ważne jest też to co jemy! Musimy zadbać aby w naszej diecie było duża ilość owoców i warzyw, bo to one zawierają witaminy, a ich nie dobór często powoduje  osłabienie i ospałość.

niedziela, 01 grudnia 2013, agson_1

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2013/12/02 19:46:15
u mnie kawa, kawa, wielkie kubki z kawą robią swoje, dzięki niej mogę żyć w takie zimowe, krótkie dni :)